Kā kļūt par biškopi - Ziedkalnes stropi

Kā kļūt par biškopi

In Kā kļūt par biškopi? by Madars Lasmanis0 Comments

Ja esi nolēmis kļūt par biškopi, vai tikai vēl par to domā, mums ir labas ziņas – Tu esi nonācis pareizajā vietā.

Mēs, Ziedkalnes stropi, šajā blogā par biškopību izstāstīsim pašu svarīgāko un būtiskāko, ko nepieciešamas zināt topošajam biškopim. Jau no paša sakuma ir svarīgi visu darīt pareizi vai vismaz pareizajā virzienā.

Rakstu sērijā “Kā kļūt par biškopi?” izklāstītās patiesības palīdzēs veiksmīgāk sākt darboties dravā. Tomēr, lai kļūtu par pieredzējušu biškopi, iesākam apmeklēt specializētus mācību kursus Latvijas biškopības biedrībā.

Ar ko vispār sākt?

Pirmais pārbaudījums – pieredzējuša biškopja uzraudzībā vajag ļauties pirmajam bišu dzēlienam, lai pārliecinātos par savām izjūtām un organisma reakciju uz bišu indi. Dažreiz ar to arī draudzība beidzas.

Ja pirmais pārbaudījums izturēts godam, noteikti jāapgūst teorētiskās zināšanas, lasot pieejamo informāciju par bitēm, kas mudinātu iedziļināties bišu saimes iekšējā pasaulē un veidotu kopēju priekšstatu par biškopību.

Ja tas ir izdarīts, ir īstais laiks sākt soli pa solim iet uz savas dravas izveidi.

Pirmajos rakstos stāstīsim par to, kā izvēlēties pareizo stropu. Uzsākot biškopja gaitas, ir būtiski izšķirties ar kāda tipa stropiem strādāt, jo katram stropa veidam piemērtos atšķirīga izmēra inventārs.

Lasīt tālāk – Kā kļūt par biškopi: Latvijās stāvstrops (LS)

Leave a Comment